Հասարակություն 10:22 03/12/2015 Հայաստան
Այսօր ժամը  09:30-ի դրությամբ, Թալինում, Մարալիկում, Արթիկում, Գյումրիում, Աշոցքում, Աշտարակում, Ապարանում, Արագածում, Սպիտակում, Ստեփանավանում, Լոռիում, Թումանյանում, Տաշիրում, Աբովյանում, Հրազդանում, Սևանում, Գավառում, Մարտունիում,Եղեգնաձորում, ինչպես նաև Վարդենյաց լեռնանցքում, Դիլիջանում, Իջևանում, Նոյեմբերյանում, Տավուշում տեղում է ձյուն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ տրանսպորտի և կապի  նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Սաստիկ քամի և ցածր տեսանելիություն է Մարալիկ-Լանջիկ ճանապարհահատվածում, Թալինի, Գյումրիի, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի, Գավառի ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում: Վարդենյաց լեռնանցքում նաև տեղ-տեղ մերկասառույց է: Միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհները բաց են:
Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության հաղորդմամբ, Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Society 13:34 03/12/2015
It was snowing as of 9:30 am today in most regions of Armenia, according to the press service of Ministry of Transport and Communication.
Strong winds and low visibility are reported on Maralik-Lanjik motorway, roads in Talin, Gyumri, Ashotsk, Aragats, Gavar regions and the Vardeniats mountain pass. Some sections of Vardeniats pass are covered with black ice. All interstate and republican motorways in Armenia are open to traffic.
Snow and ice removal operations are underway to ensure safe driving conditions. Armenian drivers are urged to use only winter tires.
Stepantsminda-Lars motorway is closed to all types of vehicles, according to Emergency Situations Department of Georgia’s Interior Ministry.