Ստացիոնար բժշկական հաստատություններում քվեարկությունն ակտիվ է ընթացել. ԱՆ ներկայացուցիչ
Հայաստանում ստացիոնար բուժում իրականացնող 132 բժշկական հաստատություններից միայն 78-ում է այսօր անցկացվել քվեարկություն, քանի որ միայն այդքան բուժհիմնարկներում բուժում ստացող քաղաքացիներն են ցանկություն հայտնել մասնակցել քվեարկության: Ցուցակում ընդգրկվել է 1542 քաղաքացի: Հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի տեղեկատվական կենտրոնում լրագրողներին ասաց ՀՀ առողջապահության նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Վահե Հակոբյանը:
Նա նշեց, որ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչները, դիտորդներ հետևել են քվեարկության ընթացքին:
«Մեծ ակտիվություն է նկատվել»,- հավելեց նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալը:
Վ. Հակոբյանը տեղեկացրեց նաև, որ առողջապահության նախարարի հրամանով նախարարությունում ստեղծվել է արագ արձագանքման շտաբ: Տարբեր բժշկական հաստատություներից ահազանգեր են հնչել՝ կապված կազմակերպչական հարցերի հետ:

Общество 20:36 06/12/2015 Армения
Представитель Минздрава Армении: В ходе голосования на конституционном референдуме в медучреждениях наблюдалась большая активность
В Армении голосование на референдуме по изменениям в Конституцию РА прошло в 78 из 132 медицинских учреждений, осуществляющих стационарное лечение. Об этом сообщил сегодня журналистам замглавы аппарата Минздрава РА Ваге Акопян.
Согласно опубликованным Полицией РА, накануне, 5 декабря, данным, общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, составляет 2.550.323 человека. Число избирателей, участвующих в голосовании в медицинском учреждении, осуществляющем стационарное лечение, – 1542.
По словам представителя Минздрава РА, за ходом голосования следили наблюдатели и представители СМИ. «Наблюдалась большая активность», – сказал он.