Քաղաքական 13:28 06/12/2015 Արցախ
Հաշվի առնելով աշխարհաքաղաքական բարդ իրադրությունը և փորձելով խանգարել Հայաստանի և Արցախի Հանրապետություններում ընթացող պետական նշանակության միջոցառումները, հակառակորդը շարունակում է ապակայունացնել իրավիճակը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով՝ ինտենսիվորեն տարբեր տրամաչափի հրաձգային, ականանետային և հրթիռային  զինատեսակներից խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ԼՂՀ ՊԲ-ն:
Դեկտեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /69 արկ/, 82 /229 արկ/, 120 /40 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /142 արկ/ և ՌՊԳ-7 /1 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3500 կրակոց: Հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանք /24 արկ/:
Հակառակորդի հրետակոծության հետևանքով դեկտեմբերի 5-ին՝ ժամը 18:45-ի սահմաններում ականապայթյունային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1995թ. ծնված Վարազդատ Իշխանի Խաչատրյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հակառակորդի արկածախնդիր մարտավարությունը անպատասխան չի մնալու և ստեղծված իրադրության ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:

Politics 17:36 06/12/2015
Given the complex geopolitical situation in the region and in an attempt to hinder the events of state importance in Armenia and Artsakh, Azerbaijani troops continue to destabilize the situation along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan by intensively violating the ceasefire while using small arms of various calibers, mortars, and rockets, according to the press service of the Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Yesterday, on December 5, and on the night of December 6 Azerbaijan violated the ceasefire about 180 times on the line of contact.
During that period Azerbaijani frontline units fired over 3,500 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm (69 shells), 82mm (229 shells) and 120mm mortars (40 shells), and RPG-7 (1 shell) and AGS-17 grenade launchers (142 shells). Besides, the enemy used Turkish-made TR-107 rocket launcher (24 shells).
Varazdat Khachatryan, 20, a serviceman of the NKR Defense Army, was wounded in a shell explosion around 6:45 pm on December 5 as a result of artillery shelling from the Azerbaijani side.
The adventurous tactics of Azerbaijan will not go without a response and the Azerbaijani military and political leadership will bear all responsibility for the situation, NKR Defense Ministry said in a statement.