Հասարակություն 09:52 14/12/2015 Հայաստան
Այսօր ժամը 09:30-ի դրությամբ, հանրապետության ամբողջ տարածքում առանց տեղումների եղանակ է: Վանաձոր-Ալավերդի, Գորիս-Շուռնուխ-Կապան ճանապարհահատվածներում և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է: Միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են  տրանսպորտի և կապի նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնում են, որ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

Общество 11:15 14/12/2015 Армения
Сегодня, по состоянию на 09:30, на всей территории Армении установилась погода без осадков. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи РА.
На автодорогах Ванадзор-Алаверди, Горис-Шурнух-Капан и на перевале Варденяц местами образовался гололед.
Как сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА со ссылкой на департамент ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов транспортных средств при использовании цепей противоскольжения.