Քաղաքական 11:35 17/12/2015
Այսօր Ազգային ժողովը միաձայն ընդունեց կառավարության ներկայացրած «Շահումով խաղերի և խաղատների մասին ՀՀ օրենքում և «Գովազդի մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը. «կողմ» քվեարկեց 92 պատգամավոր:
Առաջարկվող փոփոխություններով, կառավարությունը փորձում է արգելել ինտերնետ շահումով խաղերի գովազդը հեռուստատեսությամբ ռադիոյով և տարածման այլ միջոցներով:
Երեկ ԱԺ արտահերթ նիստում ֆինանսների փոխնախարար Վախթանգ Միրումյանը, ներկայացնելով նախագիծը, հայտարարել էր, որ այս օրինագծերի ներկայացումը նպատակ ունի միասնական մոտեցում ցուցաբերել ինչպես ինտերնետ շահումով խաղերի գովազդի, այնպես էլ խաղատների ու շահումով խաղերի մյուս գովազդների մասով և սահմանել, որ ինտերնետ շահումով խաղերի դեպքում գովազդն արգելվում է: Գովազդ թույլատրվում է միայն այն դեպքում, երբ ինտերնետ շահումով խաղի կազմակերպման գովազդը կատարվում է համապատասխան խաղասրահի միջոցով կամ դրանք տեղադրվում են մաքսային կետերում, կամ էլ դրանք տեղադրվում են 4 աստղանի հյուրանոցային համալիրներում: Նա նաև ասել էր, որ նախագծերի նպատակը մեկն է` անչափահասներին հեռու պահել շահումով խաղերից:

Law 13:35 17/12/2015
The National Assembly of Armenia today, on December 17, continued its extraordinary session, during which MPs unanimously adopted a package of the government-submitted bills on amendments and additions to the law on prize-winning  games and gambling houses and the law on advertising. 92 MPs voted in favor.
Under the amendments, advertising of games of chance for online prizes should be banned on television, radio, and other media.
The main speaker, Deputy Finance Minister of Armenia Vakhtang Mirumyan said on December 16 that under the bills, advertising   of games of chance for prizes is allowed in the appropriate establishments for games, at customs points, and 4-star hotels. He said the purpose is to prevent minors from being involved in games of chance.