Շփման գծում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 180 անգամ
Դեկտեմբերի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /144 արկ/, 82 /117 արկ/, 120 /3 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, «Մուխա» /2 արկ/, ՀՀՆ-9 /5 արկ/, ՀԱՆ-17 /55 արկ/ և ՌՊԳ-7 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1800 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ գործողությունների:

Yesterday, on December 16, and the night of December 17 the Azerbaijani side violated the ceasefire over 180 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During that period Azerbaijani frontline units fired about 1,800 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm (144 shells), 82mm (117 shells) and 120mm mortars (3 shells), as well as grenade launchers such as ‘Mukha’ (2 shells), SPG-9 (5 shells), AGS-17 (55 shells) and RPG-7 (6 shells).
The frontline units of NKR Defense Army are in control of the operational situation and take punitive actions if necessary.