Օրվա մամուլ 09:27 18/12/2015 Հայաստան
Դեկտեմբերի 6-ին տեղի ունեցած հանրաքվեի արդյունքները Սահմանադրական դատարանում վիճարկելու՝ Հայ ազգային կոնգրեսի նախաձեռնությանը երեկ միացել է նաև համանուն խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը: Լյուդմիլա Սարգսյանը, սակայն, երեկվա դրությամբ գտնվում էր Բիշքեքում և անձամբ չի ստորագրել ՀԱԿ-ի ձևաթղթի տակ:
ԱԺ քարտուղարությունից «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնել են, որ եթե պատգամավորն անձամբ չի ստորագրում փաստաթղթի տակ, ապա այն վավեր համարվել չի կարող: Այդուամենայնիվ, ՀԱԿ-ը երեկ հայտարարում էր, որ արդեն 18 ստորագրություն կա, և անհրաժեշտ է ևս 9 ստորագրություն: Հրանտ Բագրատյանը, որ գտնվում է Կիևում, նախաձեռնությանը չի միանա, քանի որ երեկ ԱԺ քարտուղարությունից ճշտել է, որ եթե անձամբ չստորագրի փաստաթղթի տակ, այն վավեր չի համարվելու:
Իսկ ՀՅԴ-ն, որի հետ հույսեր է կապում ՀԱԿ-ը, թերթի տեղեկություններով, բացառվում է, որ ստորագրի ձևաթղթի տակ: ՍԴ դիմելու վերջնաժամկետը լրանում է այսօր, ժամը 18.00-ին:

Haykakan Zhamanak: Lyudmila Sargsyan joins ANC initiative for applying to Constitutional Court
Armenian MP Lyudmila Sargsyan has joined the initiative of the Armenian National Congress (ANC) Party that started collecting signatures to ask the Constitutional Court to declare the results of the December 6 constitutional referendum null and void.
‘Haykakan Zhamanak’ daily writes that L. Sargsyan was in Bishkek yesterday so she was unable to put her signature on the application. According to the secretariat of the parliament, she has to put her signature in person, otherwise the document will be considered invalid.
The parliamentary faction of ANC said 18 MPs have already signed the application, and 9 signatures are still needed.