Օրվա մամուլ 09:27 18/12/2015 Հայաստան
Դեկտեմբերի 6-ին տեղի ունեցած հանրաքվեի արդյունքները Սահմանադրական դատարանում վիճարկելու՝ Հայ ազգային կոնգրեսի նախաձեռնությանը երեկ միացել է նաև համանուն խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը: Լյուդմիլա Սարգսյանը, սակայն, երեկվա դրությամբ գտնվում էր Բիշքեքում և անձամբ չի ստորագրել ՀԱԿ-ի ձևաթղթի տակ:
ԱԺ քարտուղարությունից «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնել են, որ եթե պատգամավորն անձամբ չի ստորագրում փաստաթղթի տակ, ապա այն վավեր համարվել չի կարող: Այդուամենայնիվ, ՀԱԿ-ը երեկ հայտարարում էր, որ արդեն 18 ստորագրություն կա, և անհրաժեշտ է ևս 9 ստորագրություն: Հրանտ Բագրատյանը, որ գտնվում է Կիևում, նախաձեռնությանը չի միանա, քանի որ երեկ ԱԺ քարտուղարությունից ճշտել է, որ եթե անձամբ չստորագրի փաստաթղթի տակ, այն վավեր չի համարվելու:
Իսկ ՀՅԴ-ն, որի հետ հույսեր է կապում ՀԱԿ-ը, թերթի տեղեկություններով, բացառվում է, որ ստորագրի ձևաթղթի տակ: ՍԴ դիմելու վերջնաժամկետը լրանում է այսօր, ժամը 18.00-ին:

Пресса дня 11:12 18/12/2015 Армения
Депутат парламента Армении Людмила Саркисян присоединилась к инициативе партии «Армянский национальный конгресс» по сбору подписей для обращения в Конституционный суд с требованием признать недействительными результаты голосования на референдуме по конституционным реформам.
Как пишет газета «Айкакан жаманак», Л.Саркисян вчера находилась в Бишкеке и лично не поставила свою подпись под заявлением. В секретариате парламента сообщили, что пока она лично не поставит свою подпись, документ не может считаться действительным.
Во фракции АНК отметили, что под заявлением уже подписались 18 депутатов, и требуется еще 9 подписей.