Քաղաքական 12:18 19/12/2015 Հայաստան
Դեկտեմբերի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակվել են զինված բախումները:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /143 արկ/, 82 /258 արկ/, 120 /25 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից,  ՀՀՆ-9 /1 արկ/, ՀԱՆ-17 /40 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3500 կրակոց:
Հակառակորդը կիրառել է նաև զրահատեխնիկա (տանկ /3 արկ/), ԶՈւ-23-2 /2 արկ/ տիպի զենիթային և TR-107 /1 արկ/ տիպի հրթիռային կայանքներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Политика 12:39 19/12/2015 Регион
Армия обороны НКР для подавления наступательной активности ВС Азербайджана предприняла карательные действия
В ночь на 19 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил продолжились вооруженные столкновения. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны  Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Согласно информации, за указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия разного калибра, 60-и (143 снаряда), 82-х (258 снарядов) и 120-миллиметровых (25 снарядов) минометов, а также из гранатометов типа СПГ-9 (1 снаряд), РПГ-7 (3 снаряда), АГС-17 (40 снарядов) произвели в направлении армянских позиций свыше 3500 выстрелов.
Противник применил также бронетехнику (танк/3 снаряда), зенитную установку ЗУ-23-2 (2 снаряда) и ракетно-артиллерийскую установку типа TP-107 турецкого производства (1 снаряд).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР предприняли карательные действия и продолжили с уверенностью выполнять поставленные перед ними боевые задачи.