Քաղաքական 12:18 19/12/2015 Հայաստան
Դեկտեմբերի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակվել են զինված բախումները:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /143 արկ/, 82 /258 արկ/, 120 /25 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից,  ՀՀՆ-9 /1 արկ/, ՀԱՆ-17 /40 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3500 կրակոց:
Հակառակորդը կիրառել է նաև զրահատեխնիկա (տանկ /3 արկ/), ԶՈւ-23-2 /2 արկ/ տիպի զենիթային և TR-107 /1 արկ/ տիպի հրթիռային կայանքներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Politics 15:25 19/12/2015
Armed clashes continued on the night of December 19 on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During that period the Azerbaijani side fired over 3,500 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm (143 shells), 82mm (258 shells) and 120mm mortars (25 shells), and SPG-9 (one shell), RPG-7 (3 shells) and AGS-17 (40 shells) grenade launchers.
Azerbaijan also used armored vehicles (tank/3 shells), ZU-23-2 anti-aircraft gun (2 shells) and Turkish-made TR-107 rocket launchers (one shell).
The frontline units of Karabakh Defense Army took punitive actions to halt offensive activity of the enemy and continued to perform confidently their military duties.