Հասարակություն 10:22 21/12/2015
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /236 արկ/, 82 /155 արկ/, 120 /23 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից,  ՀԱՆ-17 /4 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից /24 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց:  Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Հակառակորդը շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ /4 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Society 13:06 21/12/2015
During armed clashes on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan   yesterday, on December 20, and the night of December 21 the Azerbaijanis side fired over 1,700 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm (236 shells), 82mm (155 shells) and 120mm mortars (23 shells), RPG-7 (3 shells) and AGS-17 grenade launchers (4 shells), and Turkish-made rocket launcher TR-107 (24 shells), according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Azerbaijani troops also used 122mm howitzer D-30 in the southern direction of the line of contact (Hadrut).
The frontline units of NKR Defense Army took punitive actions to stop provocative steps of Azerbaijan and continued to perform confidently their military duties.