Հասարակություն 10:22 21/12/2015
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /236 արկ/, 82 /155 արկ/, 120 /23 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից,  ՀԱՆ-17 /4 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից /24 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց:  Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Հակառակորդը շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ /4 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Политика 12:00 21/12/2015 Регион
Накануне, 20 декабря, и в ночь на 21 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в ходе вооруженных столкновений ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, а также 60-и (236 снарядов), 82-х (155 снарядов) и 120-миллиметровых (23 снаряда) минометов, гранатометов типа РПГ-7 (3 снаряда) и АГС-17 (4 снаряда), ракетно-артиллерийской установки типа TR-107 турецкого производства (24 снаряда) произвели в направлении армянских позиций свыше 1700  выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны  Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Согласно информации, на южном направлении линии соприкосновения (Гадрут) азербайджанская сторона применила также  гаубицу калибром 122-мм Д-30 (4 снаряда).
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к карательным действиям с целью подавления провокационных шагов противника и продолжили с уверенностью выполнять поставленную перед собой боевую задачу.