Արծրուն Հովհաննիսյան-Սենոր Հասրաթյան. Հայկական կողմերը կորուստներ չունեն
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տեղի ունեցած զինված բախումների հետևանքով զոհեր և վիրավորներ չկան: Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը և Արցախի ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությանը նշում են, որ նախորդ գիշեր շփման գծի երկայնքով տարբեր ուղղություններով տեղի ունեցած միջադեպերի արդյունքում զոհվել են երկու և վիրավորվել 4 հայ զինծառայողներ:
«Պաշտպանության բանակը կորուստներ չի տվել, դրանք ապատեղեկատվություն են»,- մեզ հետ զրույցում նշեց ԼՂՀ ՊԲ մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Նշվածը ապատեղեկատվություն և հորինված քարոզչություն անվանեց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով. «Նույնիսկ ծիծաղելի է ամեն անգամ սեփական հորինված իրականության մեջ ապրող ադրբեջանական քարոզչամեքենային հերքումներ տալ»:
Նշենք, որ տվյալ ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /236 արկ/, 82 /155 արկ/, 120 /23 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /4 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից /24 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց: Իսկ շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ /4 արկ/:

Politics 18:13 21/12/2015
The Armenian side had no wounded or dead servicemen as a result of armed clashes on the night of December 21 on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan and on Armenia-Azerbaijan state border, the spokesmen for Defense Ministries of Armenia and Karabakh, Artsrun Hovhannisyan and Senor Hasratyan, told Panorama.am.  They thus refuted the misinformation spread by the Azerbaijani mass media.
“The Armenian side suffered no losses, this is misinformation,” S. Hasratyan said.
Artsrun Hovhannisyan  said for his part that the information is a fabrication of Azerbaijan. “It is even funny to deny every time statements of Azerbaijani propaganda machine that lives in a reality of its own made-up stories,” he noted.
To remind, during armed clashes on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan on the night of December 21 the Azerbaijanis side fired over 1,700 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm (236 shells), 82mm (155 shells) and 120mm mortars (23 shells), RPG-7 (3 shells) and AGS-17 grenade launchers (4 shells), and Turkish-made rocket launcher TR-107 (24 shells), according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.  Azerbaijani troops also used 122mm howitzer D-30 (4 shells) in the southern direction of the line of contact (Hadrut).