Արծրուն Հովհաննիսյան-Սենոր Հասրաթյան. Հայկական կողմերը կորուստներ չունեն
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տեղի ունեցած զինված բախումների հետևանքով զոհեր և վիրավորներ չկան: Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը և Արցախի ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությանը նշում են, որ նախորդ գիշեր շփման գծի երկայնքով տարբեր ուղղություններով տեղի ունեցած միջադեպերի արդյունքում զոհվել են երկու և վիրավորվել 4 հայ զինծառայողներ:
«Պաշտպանության բանակը կորուստներ չի տվել, դրանք ապատեղեկատվություն են»,- մեզ հետ զրույցում նշեց ԼՂՀ ՊԲ մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Նշվածը ապատեղեկատվություն և հորինված քարոզչություն անվանեց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով. «Նույնիսկ ծիծաղելի է ամեն անգամ սեփական հորինված իրականության մեջ ապրող ադրբեջանական քարոզչամեքենային հերքումներ տալ»:
Նշենք, որ տվյալ ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /236 արկ/, 82 /155 արկ/, 120 /23 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /4 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից /24 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց: Իսկ շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ /4 արկ/:

Политика 16:55 21/12/2015 Регион
Представители Минобороны Армении и АО НКР указали на дезинформацию азерпропа: Армянская сторона потерь этой ночью не понесла
В результате вооруженных столкновений, имевших место в ночь на 21 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил, а также на государственной границе Армении и Азербайджана, армянская сторона потерь не понесла ни погибшими ни ранеными. Об этом в интервью Panorama.am заявили пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян и пресс-секретарь Армии обороны НКР Сенор Асратян, опровергнув тем самым распространяемую азербайджанскими СМИ информацию.
«У Армии обороны потерь нет, это дезинформация», – сказал С. Асратян.
А. Ованнисян в свою очередь отметил, что данная информация – вымысел азербайджанской стороны. «Даже смешно каждый раз опровергать заявления азербайджанской агитационно-пропагандистской машины, живущей в реальности собственного сочинения», – сказал представитель Минобороны Армении.
Напомним, в ночь на 21 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в ходе вооруженных столкновений ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, а также 60-и (236 снарядов), 82-х (155 снарядов) и 120-миллиметровых (23 снаряда) минометов, гранатометов типа РПГ-7 (3 снаряда) и АГС-17 (4 снаряда), ракетно-артиллерийской установки типа TR-107 турецкого производства (24 снаряда) произвели в направлении армянских позиций свыше 1700  выстрелов. Как сообщала пресс-служба министерства обороны  Нагорно-Карабахской Республики (НКР), в южном направлении линии соприкосновения (Гадрут) азербайджанская сторона применила также  гаубицу калибром 122-мм Д-30 (4 снаряда).
Отмечалось также, что передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к карательным действиям с целью подавления провокационных шагов противника и продолжили с уверенностью выполнять поставленную перед ними боевую задачу.