Հասարակություն 18:08 23/12/2015 Հայաստան
Ստամբուլից Երևան ՀՀ քաղաքացիներ տեղափոխող «Ռիչ Տուր» ընկերության ավտոբուսն այսօր առավոտյան ժամը 03:20-ին վթարի է ենթարկվել զուգահեռ ընթացող ավտոմեքենայի անզգույշ մանևրի պատճառով: Դեպքը տեղի է ունեցել Ստամբուլից արևելք՝ Բոլու քաղաքի մոտակայքում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ֆեյսբուքյան էջից
Համաձայն Բաթումում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունից ստացված տեղեկատվության՝ զոհեր չկան, երեք հոգի ստացել են թեթև մարմնական վնասվածքներ: Ուղևորներն անվտանգ տեղափոխվել են Ստամբուլ:
Ըստ «Ռիչ Տուր» ընկերության ներկայացուցիչ Նարեկ Մամուլյանի՝ մինչև այսօր երեկո ավտոբուսը կվերականգնվի, և բոլոր ուղևորները կտեղափոխվեն Հայաստան:

Автобус с гражданами Армении попал в ДТП недалеко от Стамбула
Перевозивший граждан Армении из Стамбула в Ереван автобус компании «Рич Тур» сегодня, 23 декабря, около 03:20, попал в ДТП. Об этом сообщается на официальной странице министерства иностранных дел Армении в соцсети Facebook.
Согласно информации, инцидент произошел близ города Болу восточнее Стамбула из-за неосторожного маневра движущегося параллельно автомобиля.
По данным генконсульства Армении в Батуми, в результате ДТП жертв нет, три человека получили легкие телесные повреждения. Пассажиры безопасно доставлены в Стамбул.
По словам представителя компании «Рич Тур» Нарека Мамуляна, до сегодняшнего вечера автобус будет отремонтирован и все пассажиры будут доставлены в Армению.