Հասարակություն 13:48 24/12/2015 Աշխարհում
Դեկտեմբերի 23-ին ադրբեջանական մամուլում՝ Trend գործակալության վրա հղումով ապատեղեկատվություն էր տարածվել այն մասին, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից ընդունված եւ Նախագահ Բարաք Օբամայի ստորագրությամբ դեկտեմբերի 18-ից ուժի մեջ մտած 2016թ բյուջեում Միացյալ Նահանգները իբր «հրաժարվել է ֆինանսական օժանդակություն տրամադրել Լեռնային Ղարաբաղին»:
Ամերիկայի Հայկական Համագումարի գործադիր տնօրեն Բրայն Արդունիի խոսքով, սա պարզապես «կեղծիք է»:
Դեկտեմբերի 24-ին տարածված հայտարարության մեջ Արդունին, մասնավորապես, ասել է. «Մամուլում եղել են ոչ ճիշտ հրապարակումներ այն մասին, որ 2016թ ֆինանսական տարվա բյուջեից հեռացվել է ԱՄՆ ուղղակի աջակցությունը Լեռնային Ղարաբաղին: Դա կեղծիք է: Ամերիկայի Հայկական Համագումարը ուրախ է հայտնել, որ Միացյալ Նահանգների աջակցությունը Լեռնային Ղարաբաղին շարունակվելու է այնպես, ինչպես դա եղել է ամեն տարի: Համագումարը շնորհակալություն է հայտնում Կոնգրեսին այս հարցին հետամուտ լինելու եւ տարածաշրջանում Ամերկայի դաշնակիցներ Հայաստանին եւ Լեռնային Ղարաբաղին այլ կարգի խիստ անհրաժեշտ օժանդակություն տրամադրելու համար», - հայտարարել է Ամերիկայի Հայկական Համագումարի գործադիր տնօրեն Բրայն Արդունին:

Armenian Assembly of America: United States’ aid to NK will continue as it has every year
On December 23 misinformation was spread in the Azerbaijani media, citing reports by local Trend News Agency, alleging that in the budget adopted by the U.S. Congress and signed by President Barack Obama for Fiscal Year (FY) 2016 the United States “will no more provide financial assistance to Nagorno Karabakh”.
The Executive Director of the Armenian Assembly of America Bryan Ardouny says it is simply untrue.
In a statement made on December 24 Mr Ardouny said:
https://www.facebook.com/ArmenianAssembly/posts/10153160097456898
"There have been inaccurate reports in the media, suggesting that the Fiscal Year (FY) 2016 budget agreement has removed direct US assistance to Nagorno Karabakh. That is false. The Armenian Assembly of America is pleased to report that US aid to Nagorno Karabakh will continue as it has every year. The Assembly thanks Congress for ensuring this and other critical assistance to America's allies in the region, Armenia and Nagorno Karabakh," stated Assembly Executive Director Bryan Ardouny.