Հասարակություն 13:55 28/12/2015 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել հանրապետության կենսագործունեության տարբեր բնագավառներում ակնառու հաջողություններ արձանագրած անձանց, Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողների և ազատամարտիկների պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն: 2015 թվականին սպորտի ոլորտում բարձր արդյունքներ գրանցած արցախցի մարզիկները արժանացել են նյութական խրախուսման: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ պետությունն արժևորում և գնահատում է հայրենանվեր գործունեությունն ու ծառայությունը՝ հույս հայտնելով, որ այս պարգևները խթան կհանդիսանան աշխատանքների արդյունավետությունը հետևողականորեն բարձրացնելու համար:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ներկաներին գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ՝ բոլորին մաղթելով խաղաղություն, քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք:
Արարողությանը մասնակցել են Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Society 15:04 28/12/2015
On 28 December a solemn ceremony of awarding individuals who registered outstanding achievements in various spheres of the republic’s life and a group of the Defense Army’s servicemen and freedom fighters took place at the Artsakh Republic President’s residence. Artsakh sportsmen who registered high results in 2015 were handed in financial rewards, according to the presidential press service.
In his speech President Sahakyan underlined that the state valued and appreciated very much the patriotic activity and service expressing hope that the awards would give impetus to raising the work efficiency on a consistent basis.
The Head of the State congratulated the attendees on the coming New Year and Christmas wishing everyone peace, robust health, happiness and all the best.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, premier Arayik Haroutyunyan and other officials partook at the ceremony.