Հասարակություն 13:55 28/12/2015 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել հանրապետության կենսագործունեության տարբեր բնագավառներում ակնառու հաջողություններ արձանագրած անձանց, Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողների և ազատամարտիկների պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն: 2015 թվականին սպորտի ոլորտում բարձր արդյունքներ գրանցած արցախցի մարզիկները արժանացել են նյութական խրախուսման: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ պետությունն արժևորում և գնահատում է հայրենանվեր գործունեությունն ու ծառայությունը՝ հույս հայտնելով, որ այս պարգևները խթան կհանդիսանան աշխատանքների արդյունավետությունը հետևողականորեն բարձրացնելու համար:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ներկաներին գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ՝ բոլորին մաղթելով խաղաղություն, քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք:
Արարողությանը մասնակցել են Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В резиденции президента НКР состоялась торжественная церемония награждения
В резиденции президента Нагорно-Карабахской Республики 28 декабря состоялась торжественная церемония награждения группы лиц, добившихся весомых успехов в различных сферах жизнедеятельности республики, группы военнослужащих Армии обороны и воинов-освободителей. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Арцахские спортсмены, достигшие высоких результатов в 2015 году, были удостоены материального поощрения.
В своем слове президент Бако Саакян подчеркнул, что государство ценит патриотическую деятельность и службу во благо родины, выразив надежду, что эти награды станут стимулом для последовательного повышения эффективности работ.
Глава государства поздравил присутствующих с наступающим Новым годом и Рождеством, пожелав всем мира, крепкого здоровья, счастья и всех благ.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.