Հասարակություն 13:00 28/12/2015 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական նկարիչ Հմայակ Բդեյանին՝ ծննդյան 90-ամյակի առթիվ: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Ձեր անցած երկար ու բեղմնավոր ուղին նշանավորվել է բազմաթիվ ձեռքբերումներով: Ձեր գործերը վաղուց ճանաչում են գտել ոչ միայն Հայաստանում, այլև նրա սահմաններից դուրս, ընդգրկվել աշխարհի շատ երկրների ցուցասրահներում ու թանգարաններում:
Հավատարիմ մնալով հայ ազգային արվեստի լավագույն ավանդույթներին՝ Ձեր աշխատանքներում Դուք արտահայտում եք մեր ժողովրդի աշխարհընկալումը, երազանքները, խոհերը, ապրելու և արարելու ձգտումը:
Սիրելի՛ վարպետ, կրկին շնորհավորելով նշանակալի հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Культура 14:15 28/12/2015 Армения
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Народному художнику РА Амаяку Бдеяну по случаю 90-летия со дня его рождения. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Пройденный Вами длинный и плодотворный путь ознаменовался многочисленными достижениями. Ваши работы нашли признание не только в Армении, но и за ее пределами, были представлены в выставочных залах и музеях многих стран мира.
Оставаясь приверженным лучшим традициям армянского национального искусства, Вы в Ваших работах выражаете мировосприятие нашего народа, его мечты, думы, стремление жить и созидать.
Уважаемый мастер, вновь поздравляю Вас с этим важным юбилеем, желаю Вам здоровья и всех благ», – говорится в поздравительном послании С.Саргсяна.