Հասարակություն 13:00 28/12/2015 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական նկարիչ Հմայակ Բդեյանին՝ ծննդյան 90-ամյակի առթիվ: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Ձեր անցած երկար ու բեղմնավոր ուղին նշանավորվել է բազմաթիվ ձեռքբերումներով: Ձեր գործերը վաղուց ճանաչում են գտել ոչ միայն Հայաստանում, այլև նրա սահմաններից դուրս, ընդգրկվել աշխարհի շատ երկրների ցուցասրահներում ու թանգարաններում:
Հավատարիմ մնալով հայ ազգային արվեստի լավագույն ավանդույթներին՝ Ձեր աշխատանքներում Դուք արտահայտում եք մեր ժողովրդի աշխարհընկալումը, երազանքները, խոհերը, ապրելու և արարելու ձգտումը:
Սիրելի՛ վարպետ, կրկին շնորհավորելով նշանակալի հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Culture 16:13 28/12/2015
Armenian President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to People’s Artist of Armenia Hmayak Bdeyan on the occasion of his 90th birthday, the presidential press service said.
“The long and fruitful way you have traversed is marked by numerous achievements. Your works have been recognized in Armenia and abroad and displayed in museums and exhibition halls of many countries worldwide.
While remaining committed to the traditions of the Armenian national art, you express in your works the outlook of the Armenian people, their dreams, thoughts and aspiration to live and create.
Dear master, I congratulate you on this important anniversary and wish you good health and all the best,” the presidential message says.