Նոր կառավարություն՝ հին կազմով. Վրաստանի նոր վարչապետը խորհրդարանում անցել է քննությունը
Վրաստանի խորհրդարանը ձայների մեծամասնությամբ վստահության քվե է տվել նոր կառավարությանը՝ վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորությամբ և կառավարության նոր ծրագրին։
РИА Новости-ի փոխանցմամբ, նոր կառավարության օգտին քվեարկել է 86 պատգամավոր, իսկ 28-ը եղել են դեմ։ Նոր կառավարությանը չի պաշտպանել խորհրդարանական ընդդիմությունը՝ «միասնական ազգային շարժումը և Ազատ դեմոկրատները։
Վրաստանում նոր կառավարությունը ձևավորվեց նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հրաժարականից հետո։ Նոր վարչապետ Կվիրիկաշվիլին խորհրդարանին ներկայացրել է իրկառավարության նոր կազմը, որտեղ գրեթե բոլոր նախարարները հին կաբինետի անդամներ են եղել։

Политика 10:16 30/12/2015 Регион
Депутаты парламента Грузии во вторник, 29 декабря, выразили вотум доверия кабинету министров во главе с новым премьер-министром Георгием Квирикашвили, а также поддержали правительственную программу «Для сильной, демократической, единой Грузии». Об этом сообщает «Грузия Online».
Доверие правительству оказали 86 депутатов, против выступили 28. Против Кабмина во главе с Георгием Квирикашвили выступили партии «Единое национальное движение» и «Свободные демократы».
Напомним, что вопрос утверждения нового правительства встал на повестку дня после того, как 23 декабря сложил полномочия премьер-министр Ираклий Гарибашвили.
Как указывает «Интерфакс», в новом правительстве лишь одна замена. Вместо занявшего пост премьер-министра Г.Квирикашвили министром иностранных дел стал Михаил Джанелидзе, работавший первым заместителем главы МИД.