Հասարակություն 10:11 12/01/2016 Հայաստան
Այսօր ժամը 06.39-ին ՀՀ ՏԿԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից Ադրբեջանում գրանցվել է  4.8 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 5-6 բալ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից:
Էպիկենտրոնի աշխարհագրական կոորդինատներն են՝ հյուսիսային լայնության 39.230 և արևելյան երկայնության 48.440:
Երկրաշարժը զգացվել է ԼՂՀ Ստեփանակերտ, Ասկերան, Հադրութ, Շուշի, Բերձոր քաղաքներում և Սյունիքի մարզի Քաջարան և Կապան քաղաքներում 3-4 բալ ուժգնությամբ:

Society 12:04 12/01/2016
The earthquake that hit Azerbaijan was felt in several settlements of Armenia and Nagorno Karabakh Reopublic (NKR), according to the press service of Armenia’s Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations (MTAES).
The Seismic Protection Service of MTAES recorded a 4.8-magnitide earthquake in Azerbaijan at 6:39 am today, January 12. The earthquake measured 5-6 on the Richter scale at its epicenter.
Tremors measuring 3-4 were felt in the NKR’s cities of Stepanakert, Askeran, Hadrut, Shushi and Berdzor and in cities of Kajaran and Kapan in Armenia’s Syunik province.