Ձնաբքի հետևանքով «Բավրա» սահմանային անցակետը ժամանակավորապես փակ է
Ձնաբքի հետևանքով «Բավրա» սահմանային անցակետը ժամանակավորապես փակ է: Այս մասին հաղորդում է ՏԿԱԻՆ լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզում՝ Արենի-Խաչիկ ավտոճանապարհի 8-9-րդ կիլոմետրի հատվածում իրականացվում են ժայռաբեկորի պայթեցման աշխատանքներ, ինչի հետևանքով նշված ավտոճանապարհը միակողմանի փակ է: Մինչ երթևեկության վերականգնումը՝ առաջարկվում է օգտվել Նորավանք-Ամաղու-Խաչիկ շրջանցող ճանապարհից (գրունտային):
Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում, Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարաժաշրջաններում ձյուն է տեղում:
Աղբյուրը նշում է, որ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է (բացառությամբ կցորդիչով բեռնատարների) բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար՝ անվաշղթաների կիրառմամբ:

Общество 18:57 14/01/2016 Регион
Сегодня, 14 января, по состоянию на 16:00, в Армении все дороги в основном были проходимы. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
Пограничный пропускной пункт «Бавра» временно закрыт со стороны Грузии.
Автодорога Арени-Хачик (8-9 км) Вайоцдзорской области односторонне закрыта в связи с работами по подрыву опасной части горы, которая может вызвать камнепад. Сообщается, что используется обходная сельская дорога Нораванк-Амагу-Хачик.
В городе Апаран Арагацотнской области, в Амасии, Ашоцк, Гюмри, Ахуряне наблюдались осадки в виде снега.
Как сообщают из департамента ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов транспортных средств (за исключением грузовиков с прицепами) при использовании колесных цепей противоскольжения.