Քաղաքական 12:07 15/01/2016
Հունվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 600 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ուժերը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկել են դիվերսիոն հետախուզական փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում սպանվել է առնվազն հակառակորդի երկու զինծառայող, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Society 13:10 15/01/2016
Yesterday, on January 14, and the night of January 15 the Azerbaijani side fired about 600 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and RPG-7 and AGS-17 grenade launchers on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Besides, around 9:30 pm on January 14, special mission forces of the Azerbaijani army made a reconnaissance-subversive infiltration attempt in the eastern direction of the line of contact.
The frontline units  of NRK Defense Army promptly halted the Azerbaijani subversive group’s attempt to advance, by taking preventive measures. As a result, at least two Azerbaijani servicemen were neutralized, while the other members of the group took to flight.
NKR Defense Army did not suffer losses in the shooting.
The frontline units of NKR Defense Army remain in control of the operational situation and confidently perform their military duties.