Հասարակություն 13:51 16/01/2016 Արցախ
Հունվարի 10-16-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից, ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունց:
Բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին շփման գծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում՝ հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող սպանվել է, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Society 15:54 16/01/2016
On January 10-16 the Azerbaijani side fired over 3,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm mortars, and RPG-7 and AGS-17 grenade launchers on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Besides, Azerbaijan made a subversive infiltration attempt on January 14 in the eastern direction of the line of contact. The frontline units of NKR Defense Army promptly halted the advance of the Azerbaijani subversive group by taking preventive measures. At least two Azerbaijani servicemen were neutralized, and the other members of the group took to flight. NKR’s Defense Army suffered no losses in the exchange of fire.
The frontline units of NKR Defense Army remain in full control of the frontline situation and confidently protect the army positions.