Հասարակություն 13:51 16/01/2016 Արցախ
Հունվարի 10-16-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից, ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունց:
Բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին շփման գծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում՝ հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող սպանվել է, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Политика 14:27 16/01/2016 НКР
Минобороны НКР: За неделю ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 10-16 января ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, 60-миллиметрового миномета, гранатометов типа РПГ-7 и АГС-17 произвели в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Кроме того, 14 января в восточном направлении линии соприкосновения войск противник предпринял попытку диверсионного проникновения. Передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения азербайджанской диверсионной группы, предприняв соответствующие профилактические меры. В результате были ликвидированы, как минимум, 2 азербайджанских военнослужащих, остальные члены группы обратились в бегство. В ходе завязавшейся перестрелки Армия обороны потерь не понесла.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и с уверенностью обеспечивать защиту боевых позиций.