Քաղաքական 12:50 18/01/2016
ՀՀ Ազգային ժողովում ստացվել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանի երկրորդ հրաժարականը: Այդ մասին տեղեկացնում են հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ըստ աղբյուրի, «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» ՀՀ օրենքի 6-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն, ՀՀ ԱԺ նախագահը ԱԺ առաջիկա նիստում տեղեկացնում է պատգամավորներին Պաշտպանի լիազորությունների վաղաժամկետ դադարման մասին: ԱԺ առաջիկա նիստը կկայանա փետրվարի 1-ին:
Ավելի վաղ ՄԻՊ գրասենյակից հայտնել էին, որ այսօրվանից կդադարեն Հայաստանի երրորդ Մարդու իրավունքների պաշտպանի լիազորությունները, քանի որ այսօր Կարեն Անդրեասյանը կրկնեց իր  հրաժարականը: Այդ մասին համապատասխան գրությունն ուղարկվել է ՀՀ Ազգային ժողով:

Law 17:46 18/01/2016
The National Assembly of Armenia has received a second application from Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Karen Andreasyan about his resignation, according to the press service of the Armenian parliament.
Pursuant to Article 6 part 3 of the Law on Human Rights Defender, the issue of an early termination of HRD’s powers shall be submitted to the National Assembly for consideration. The upcoming sitting of the Armenian parliament is due on February 1.
The Ombudsman Office earlier said that the powers of Karen Andreasyan as human rights defender of Armenia will be terminated today as he presented on Monday a second application for resignation.