Քաղաքական 15:16 18/01/2016
Հայաստանի առաջին նախագահ, Հայ Ազգային կոնգրես կուսակցության առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հիվանդությունը, որի համար նա մեկնել է ԱՄՆ, բուժելի է: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Նա տեղեկացրեց նաև, որ կան համապատասխան բժիշկներ, որոնք այժմ զբաղվում են այդ հարցով. «Վստահ եմ` ամեն ինչ լավ կլինի»
Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե ճիշտ են տեղեկությունները, որ առաջին նախագահի մոտ քաղցկեղ է հայտնաբերվել, Զուրաբյանն ի պատասխան նկատեց, որ ինքը չի կարող «կոնկրետ դիագնոզի» մասին խոսել:

The disease of the first Armenian President, leader of Armenian National Congress (ANC) Party Levon Ter-Petrosyan is curable, the head of ANC parliamentary faction Levon Zurabyan told reporters today.
According to him, Levon Ter-Petrosyan is currently in the Unites States where he is undergoing treatment. “I am sure that all will be well,” Levon Zurabyan said.
Asked by reporters if rumors that the first Armenian president was diagnosed with cancer are true, Zurabyan said he cannot speak about a concrete diagnosis.