Բավրայի անցակետը փակ է
Այսօր ժամը 10.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը , Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը և Շիրակի մարզում Բավրայի անցակետը: Դժվարանցանելի են Վեդի-Լուսաշող, Սոթք-Քարվաճառ, Մադինա-Վերին Գետաշեն ավտոճանապարհները: Այս մասին հայտնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից:
Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Սևան, Ճամբարակ, Մարտունի քաղաքներում, Կոտայքի մարզում ձյուն է տեղում, Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում՝ ձյուն և բուք:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզում՝ Արենի-Խաչիկ ավտոճանապարհի 8-9-րդ կիլոմետրի հատվածում իրականացվում են ժայռաբեկորի պայթեցման աշխատանքներ, ինչի հետևանքով նշված ավտոճանապարհը միակողմանի փակ է: Մինչ երթևեկության վերականգնումը՝ առաջարկվում է օգտվել Նորավանք-Ամաղու-Խաչիկ շրջանցող ճանապարհից (գրունտային):
Ի կատարումն ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարի հրամանի՝ նախարարության բոլոր հերթապահ ստորաբաժանումները 2015 թ.-ի դեկտեմբերի 25-ից իրենց ծառայությունն իրականացնում են ուժեղացված ռեժիմով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է (բացառությամբ կցորդիչով բեռնատարների) բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար՝ անվաշղթաների կիրառմամբ:

Сегодня, 19 января, по состоянию на 09:00, в Армении все дороги в основном были проходимы. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
Закрыты перевал Варденяц и автодорога Берд-Чамбарак.
Труднопроходимы автодороги Сотк-Карвачар, Мадина-Верин Геташен, Мастара-Гарнаовит, Меликгюх-Алагяз, Апаран-Цилкар, Алагяз-Артик, а также дороги Амасии и Маралика.
На автодороге Ереван-Гюмри наблюдалась метель.
Автодорога Арени-Хачик (8-9 км) Вайоцдзорской области односторонне закрыта в связи с работами по подрыву опасной части горы, которая может вызвать камнепад. Используется обходная сельская дорога Нораванк-Амагу-Хачик.
Министерство ТУЧС рекомендует водителям пользоваться вышеуказанными дорогами лишь в случае крайней необходимости, при использовании зимних шин.
Как сообщают из департамента ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов транспортных средств (за исключением грузовиков с прицепами) – при использовании колесных цепей противоскольжения.