Տնտեսություն 17:28 20/01/2016 Աշխարհում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը համոզվածություն է հայտնել, որ ռուսական բիզնեսին հաջողվեց հաղթահարել տնտեսական ճգնաժամը: «Գազետա.ռու»-ի   փոխանցմամբ, այս մասին Պուտինը հայտարարել է փոքր ու միջին բիզնեսին նվիրված ֆորումի շրջանակներում:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ՌԴ նախագահի խոսքով վերջին երկու տարիները դժվարին ժամանակներ են եղել տնտեսության համար, սակայն ռուսական բիզնեսին հաջողվել է դիմագրավել այդ դժվարություններին:
Ինչպես հաղորդվում է, Պուտինը նաև անդրադարձել է ռուբլու արժեզրկմանը՝ նշելով, որ պետք է օգտվել ստեղծված վիճակից, քանի որ անկումն ու փոխարժեքային տատանումները նոր հնարավորություններ են ստեղծում բիզնեսի համար:
Այսօր ավելի վաղ պարզ դարձավ, որ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը իջել է ռեկորդային ցածր մակարդակի:
Իրավիճակին անդրադարձել է նաև ՌԴ Կենտրոնական բանկի նախագահը՝ հայտարարելով, որ ռուբլին այսօր մոտ է իր ֆունդամենտալ հիմնավորված փոխարժեքին:

Экономика 18:58 20/01/2016 В мире
Президент России Владимир Путин убежден, что российский бизнес «выстоял» экономический кризис в РФ. Как передает «Газета.ру», об этом заявил сегодня сам президент на форуме «Опоры России» под названием «Малый бизнес – национальная идея?».
«Два последних года были достаточно сложными для экономики, объективные трудности затронули практически все ее секторы, но нужно отметить, что в целом бизнес выстоял, в том числе малый», – уверен российский президент.
Как отмечет издание, президент РФ также убежден, что обвал рубля и курсовая разница – это отличный повод, чтобы ею воспользоваться, так как «открываются новые возможности для бизнеса».