Հասարակություն 17:53 28/01/2016 Հայաստան
«ՀՀ Զինված ուժերը իրենց գոյության  քառորդդարյա  հոբելյանին են մոտենում՝ գլուխը բարձր և յուրաքանչյուր  հայի հպարտությամբ արտասանած «հայկական բանակ» բառերի  մեջ կրելով մեր պատմական երազանքները, երկար տարիների քրտնաջան, զրկանքներով լի ծառությունն ու հաղթանակի բերկրանքը»,-բանակի 24-ամյակին նվիրված միջոցառմանը շնորհավորական ելույթում ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սերյան Օհանյանը:
Նախարար ընդգծեց, որ 2015 թվականը հայ բանակի համար ձեռքբերումների և որակական առաջընթացի տարի էր. «Տարին առանձնացավ սահմանագոտում ստեղծված աննախադեպ լարվածությամբ, հակառակորդի կողմից մեկը մյուսին հաջորդող դիվերսիոն գործողություններով, հրթիռահրետանային կայանների և անգամ տանկային կրակի կիրառմամաբ:
Ս. Օհանյանի խոսքերով՝ միայն դիվանագիտական և ռազմական ասպարեզներում ՀՀ նախգահ, ԶՈՒ գերագույն հրամանատար Սերժ Սարգսյանի անձնական ուղղորդմամբ, կառավարության որոշումների անշեղ կատարման և  հայկական բանակի ստորաբաժանումների ներդաշնակ ու փոխկապակցված գործողությունների շնորհիվ, առաջնորվելով փոքր ուժերով մեծ խնդիրների լուծման նշանաբանով հաջողվեց ժամանակին և արժանի հակահարված տալ հակառակորդի բոլոր ոտնձգությունների և կախարգելել զինված դիմակայության սրումները:

Society 20:19 28/01/2016
“The Armenian Armed Forces are approaching their 25th jubilee with their head high, while the words ‘Armenian army’ that every Armenian utters with pride reflect our historic dreams and the delight from the victory and years of service full of suffering,” Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said in his congratulatory remarks at the event marking the 24th anniversary of the Armenian army.
The minister said that 2015 was a year of achievements and qualitative progress. “The year was noted for unprecedented tensions on the border, subversive actions launched by Azerbaijan one after another, and the use of rocket launchers and even tank fire”.
According to Ohanyan, it is thanks to proper implementation of government decisions in diplomatic and military spheres under the guidance of Armenian President, Supreme Commander of the Armed Forces Serzh Sargsyan, and also thanks to coordinated actions of the Armenian army that it became possible to give a fitting rebuff to all encroachments of the enemy and prevent an escalation in the armed confrontation.