Հասարակություն 16:23 03/02/2016 Հայաստան
«Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրեն է նշանակվել Արման Սաղաթելյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Հանրային ռադիոյի պաշտոնական կայքից:
«Հիմք ընդունելով «Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրենի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար մրցույթի կազմակերպման և անցկացման ժամանակավոր հանձաժողովի 2016 թվականի փետրվարի 2-ի «Մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչելու մասին» N 2 որոշումը՝ Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը որոշում է.
«Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրեն նշանակել Արման Արմենի Սաղաթելյանին»:
Համառոտ կենսագրական տվյալներ
Ծնվել է 1975թ. օգոստոսի 26-ին՝ Երևանում: 1992 թվականին ավարտել է Երևանի Պուշկինի անվան թիվ 8 միջնակարգ դպրոցը, 1997 թվականին ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: 1997-2000 թվականներին սովորել է ՀՀ Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի ասպիրանտուրայում։
1997-1999թթ.  ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում՝ որպես «Զինուժ» հեռուստահաղորդման թղթակից և հաղորդավար։ 2000-2010թթ.  աշխատել ՀՀ ՊՆ համակարգում՝ որպես քարոզչության և հասարակայնության հետ կապերի մասնագետ, «Զինուժ» հաղորդաշարի հաղորդավար։ ՀՀ ԶՈՒ պահեստազորի կապիտան է։
2010-2011թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի խորհրդական։ 2011-2012թթ. եղել է «ԱրմՌադիո FM 107» ռադիոկայանի տնօրեն, 2012-2013թթ. `«ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ։
2011-2013 թվականներին ղեկավարել է Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի Տեղեկատվության և հանրային հաղորդակցման տեխնոլոգիաների գիտաուսումնական կենտրոնը:
Քաղաքական գիտությունների թեկնածու է: Մի շարք գիտական հոդվածների և ուսումնական ծրագրերի հեղինակ է:
2013 -2015թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար:
Պարգևատրվել է «1992-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից» կրծքանշանով, «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով, անվանական զենքով:
Հիշեցնենք, որ 2015 թ. դեկտեմբերի 8-ին Հայաստանի հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն Արմեն Ամիրյանը տեղեկացրեց, որ աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներկայացրել:

Арман Сагателян назначен исполнительным директором Общественного радио Армении
Бывший пресс-секретарь президента РА Арман Сагателян назначен на должность исполнительного директора Общественной радиокомпании Армении. Как сообщается на сайте Общественного радио, соответствующее решение принял Совет Общественной телерадиокомпании (ОТРК).
«Принимая за основу решение временной комиссии по организации и проведению 2-го февраля 2016 года конкурса на вакантную должность исполнительного директора закрытой акционерной компании „Общественная радиокомпания Армении” № 2, Совет Общественный телерадиокомпании постановляет:
„Назначить исполнительным директором закрытой акционерной компании „Общественная радиокомпания Армении” Армана Арменовича Сагателяна», – говорится в сообщении.
На сайте приводится краткая биография Армана Сагателяна:
Родился 26 августа 1975 года в Ереване.
В 1992 году окончил ереванскую среднюю школу им. Пушкина.
В 1992-97гг. обучался в Армянской сельскохозяйственной академии.
В 1997г. поступил на дневное отделение аспирантуры НАН, которую закончил в 2000 году.
В 1997-1999гг. проходил срочную военную службу в пресс-службе министерства обороны Армении.
В 2000-2010 гг. работал в системе Минобороны как гражданский специалист по вопросам пропаганды и связям с общественностью, ведущий программы «Зинуж» УП МО РА.
В 2003-2004 гг. работал советником по связям с общественностью, а затем руководителем Департамента по связям с общественностью Всеармянского Фонда «Айастан».
С 2001г. – преподаватель на факультетах журналистики и политологии Российско-Армянского (Славянского) Государственного Университета по следующим дисциплинам: «Основы рекламы и PR», «Технологии PR»; автор курса «Основы теории коммуникации и коммуникативные технологии».
В 2011-2013гг. – директор радиостанции «Армрадио FM 107».
Кандидат политических наук. Автор ряда научных статей и учебных программ.
Награжден медалью «Гарегин Нжде», орденом «Участник боевых действий 1992-94гг».
Отметим, 8 декабря 2015 года Исполнительный директор Общественного радио Армении Армен Амирян подал заявление об отставке.