Հասարակություն 19:55 04/02/2016 Հայաստան
Վարչապետը հանձնարարականներ է տվել Ուռուցքաբանության գերազանցության կենտրոնի կառուցման պատասխանատուներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ժամանակ քննարկվել են Ուռուցքաբանության գերազանցության հայկական կենտրոնի կառուցման ընթացքին և գործունեության ուղղություններին վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Աբրահամյանին մանրամասներ են ներկայացվել ընթացիկ, ինչպես նաև նախատեսված աշխատանքների մասին, քննարկվել են հետագա քայլերի և գործողությունների վերաբերյալ ներկայացված առաջարկությունները:
Կառավարության ղեկավարը կարևորել է կենտրոնի կառուցման նպատակով ծրագրված աշխատանքների պատշաճ իրականացումը և հանձնարարականներ տվել պատասխանատուներին:

Премьер-министр Армении дал указания по строительству Армянского центра онкологии
Под председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна сегодня в правительстве состоялось совещание, в ходе которого обсуждались вопросы, связанные с процессом строительства Армянского центра превосходства в области онкологии.
Во время встречи О. Абраамяну были представлены подробности о текущих и запланированных работах. Также были обсуждены сделанные предложения касательно дальнейших шагов и действий.
Глава кабмина РА подчеркнул важность надлежащей реализации запланированных работ в деле строительства данного центра и дал поручения ответственным лицам.
Напомним, сегодня, 4 февраля, ежегодно отмечается Всемирный день борьбы с раковыми заболеваниями (World Cancer Day).