Հասարակություն 10:00 12/02/2016 Արցախ
Փետրվարի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ:  ԼՂՀ ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից /10 արկ/,  ՌՊԳ-7 /8 արկ/, ՀԱՆ-17 /3 արկ/, ՀՀՆ-9 /1 արկ/ և ԳՊ-25 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկել են պատժիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Общество 10:44 12/02/2016 НКР
Накануне, 11 февраля, и в ночь на 12 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зарегистрирован заметный рост уровня напряженности. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Согласно информации, за указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, 60-миллиметрового миномета (10 снарядов), гранатометов типа РПГ-7 (8 снарядов), АГС-17 (3 снаряда), СПГ-9 (1 снаряд) и ГП-25 (6 снарядов) произвели в направлении армянских позиций свыше 4500 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активности противника предприняли карательные меры, продолжив с уверенностью нести боевое дежурство.