Նախագահը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վիլեն Գալստյանին՝ հոբելյանի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական հեռագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ Վիլեն Գալստյանին՝ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Ձեր անցած երկար ու բեղմնավոր ուղին նշանավորվել է բազում ձեռքբերումներով: Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել հայ և համաշխարհային դասական պարարվեստի զարգացման և տարածման գործում, կերտել մնայուն և անմոռաց կերպարներ:
Այսօր էլ շարունակելով Ձեր հայրենանվեր գործունեությունը՝ որակական նոր աստիճանի եք հասցրել Հայաստանի բալետային արվեստը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, ստեղծագործական նորանոր նվաճումներ և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:

Культура 13:57 12/02/2016 Армения
Президент Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание народному артисту Республики Армения Вилену Галстяну по случаю 75-летия со дня рождения. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Пройденный Вами длинный и плодотворный путь ознаменовался многочисленными достижениями. Вы внесли большой вклад в дело развития и распространения армянского и мирового классического танцевального искусства, создали непреходящие и незабываемые образы.
Продолжая преданную родине деятельность и сегодня, Вы подняли балетное искусство Армении до качественно нового уровня.
Желаю Вам крепкого здоровья, новых творческих достижений и всех благ», - говорится в поздравительной телеграмме президента РА.