Օրվա մամուլ 09:38 20/02/2016 Հայաստան
Դաշնակցական պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի նախարար նշանակվելուց հետո նրա  փոխարեն որոշվել է խորհրդարան բերել  ԱԺ նախկին  պատգամավոր Ռուզան Առաքելյանին  ՀՅԴ համամասնական ցուցակի  հաջորդ թեկնածուն, սակայն, 10-րդ հորիզոնականում գտնվող Կարեն Շախմուրադյանն է, որը սպանված գործարար Ռաֆայել Շախմուրադյանի որդին է և «Կարկոմավտո» ընկերության սեփականատերերից մեկը: Ռուզան Առաքելյանը 11-րդն է. գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
ՀՅԴ-ամերձշրջանակների փոխանցմամբ՝ Կ. Շախմուրադյանը չի ցանկանում  մանդատը  զիջել որևէ մեկին:  Դեռևս 2012թ. խորհրդարանական  ընտրությունների ժամանակ, երբ համամասնական ցուցակներ էին ձևավորում, մամուլում տեղեկություններ շրջանառվեցին, թե Շախմուրադյանը կլորիկ գումար է տվել ՀՅԴ վերնախավին՝ անցողիկ հորիզոնականում հայտնվելու համար:  Սակայն ՀՅԴ-ն ԱԺ բերեց  մեկ այլ գործարարի Միքայել Մանուկյանին: Խոսվում էր, որ այդ պատճառով  Շախմուրադյանի ու ՀՅԴ-ի միջև  վիճաբանություն է եղել:  Եվ հիմա, երբ մանդատի հերթն իրեն է հասել, գործարարը չի ցանկանում հրաժարվել:

Пресса дня 11:31 20/02/2016 Армения
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что после назначения депутата, члена фракции АРФ «Дашнакцутюн» Арцвика Минасяна министром экономики его место в парламенте займет бывший депутат Рузан Аракелян.
Издание отмечает, что следующим после Минасяна кандидатом в пропорциональном списке партии является Карен Шахмурадян – сын убитого предпринимателя Рафаэла Шахмурадяна и один из владельцев компании «Каркомавто». Рузан Аракелян в этом списке занимает 11 строчку.
Газета со ссылкой на источники в АРФД пишет, что К.Шахмурадян не намерен уступить свой мандат кому бы то ни было.
«Еще в 2012 году во время парламентских выборов, когда составлялись пропорциональные списки, в прессе распространилась информация о том, что Шахмурадян заплатил АРФД круглую сумму, чтобы оказаться на проходном месте. Но АРФД привел в парламент другого предпринимателя - Микаела Манукяна. Отмечалось, что по этой причине между Шахмурадяном и АРФД произошел спор. И сейчас, когда очередь по мандату дошла до него, предприниматель не собирается от него отказываться», - пишет газета.