Հասարակություն 18:29 23/02/2016 Աշխարհում
Ամերիկյան Mars ընկերությունը Գերմանիայից հետ է կանչում  հրուշակեղենը, որը ներկրվել է վերջին չորս շաբաթների ընթացքում. պատճառը՝ կոնֆետների մեջ հայտնված պլաստմասե կտորն է: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ գործակալությունը՝ հղում անելով Handelsblatt թերթին:
Ընկերության ներկայացուցիչը հայտնել է, որ խոսքը Mars, Snickers, Milky Way և Celebrations շոկոլադե կոնֆետների մասին: Պատճառն այն է, որ կոնֆետներից մեկում հայտնաբերվել է պլաստմասե կտոր: «Հարցումների  մեծ քանակության պատճառով ընկերության կայքի աշխատանքները երեքշաբթի օրը դադարեցվել են»,- հայտնել է Mars ընկերության ներկայացուցիչը:
«Մեզ համար հիմա առաջնահերթությունը ապրանքատեսակի հետ կանչն է: Թե որքան ապրանք է ներկայումս վնասված, հայտնի չէ»,- ասել է ընկերության ներկայացուցիչը:

В Германии отзывают батончики Mars, Snickers и Milky Way из-за пластика в конфете
Американский концерн Mars отзывает в Германии кондитерскую продукцию, поставленную в течение четырех последних недель, из-за попавшего в конфету пластика. Информацию передает РИА Новости со ссылкой на газету Handelsblatt.
Речь идет о шоколадных батончиках Mars, Snickers, Milky Way и конфетах Celebrations. Причина отзыва – обнаружение пластиковой частицы в одной из конфет. Из-за большого числа запросов работа сайта компании во вторник приостановлена, сообщил изданию представитель Mars.
«Для нас сейчас абсолютным приоритетом является полный отзыв продукции. Сколько именно продукции затронуто – об этом пока нет сведений», – заявил представитель концерна газете.
В специальном заявлении Mars принес извинения покупателям. Среди отзываемой продукции – товары со сроком годности от 19 июня 2016 года до 8 января 2017 года.