Հասարակություն 14:37 29/02/2016 Հայաստան
Սոցիոլոգ, ադրբեջանագետ «Ադրբեջանական ԽՍՀ-ից փախստականների համագումարի» համակարգող Արմինե Ադիբեկյանի խոսքով, Խոջալուի դեպքերը պաշտոնական Բաքուն անվանեց ցեղասպանություն, որպեսզի կարողանա քողարկել ու լռեցնել Սումգայիթի դեպքերը:
«Հիմնական նպատակը Հայաստանին վարկաբեկելն է: Ադրբեջանն ունի բոլոր իրավունքները, որ պահանջի միջազգային հետաքննություն անցկացնել, ինչի՞ չի անում դա Ադրբեջանը, ես չգիտեմ»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հարց հնչեցրեց Ադիբեկյանը:
Նրա խոսքով, այս տարի Ադրբեջանի զինդատախազը հայտարարեց, որ իրենց երկիրը չի կարող դիմել միջազգային դատարան, իսկ նրա մատնանշած հիմնավորումն անհեթեթություն էր:

Politics 16:22 29/02/2016 Armenia
“Official Baku described the events in Khojaly as genocide to disguise and silence the events in Sumgait,” said Armine Adibekyan, a sociologist, expert on Azerbaijan and Coordinator of the Congress of refugees from the Azerbaijan SSR.
“The main reason is to discredit Armenia. Azerbaijan has every right to demand an international investigation, which it does not and I don’t know why,” added Adibekyan during the press conference.
According to her, the Military Prosecutor of Azerbaijan announced that they couldn’t appeal to the international court providing absurd justifications.