Սիրիայի խորհրդարանական ընտրություններին առաջադրվել են հայ թեկնածուներ
Սիրիայի խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար դիմումների ներկայացման վերջնաժամկետն ավարտվում է այսօր: Perio news-ի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ մարտի 1-ի դրությամբ, առաջադրվել է 8681 թեկնածու: Սիրիայի տարբեր նահանգներից նաև հայեր են առաջադրել իրենց թեկնածությունը:
Նախագահ Բաշար ալ-Ասադի հրամանով, Սիրիայում խորհրդարանական ընտրություններ են անցկացվելու 2016 թ. ապրիլի 13-ին: Առաջիկա ընտրությունները կլինեն երկրորդը Սիրիայում զինված հակամարտության սկսվելուց ի վեր: Սիրիայում վերջին անգամ խորհրդարանական ընտրություններ կայացել էին 2012թ. մայիսին: Այդ ժամանակ ընտրություններին մասնակցել էր ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 51 տոկոսը:

Armenian candidates to run for parliament in Syria
Today, March 3 is the deadline for submitting applications to participate in the upcoming Parliamentary Elections in Syria. According to Perio news, as of March 1, 8681 people proposed their candidacy in the elections, among them Armenians from different provinces of Syria.
According to a statement issued by Syrian President Bashar al-Assad the Parliamentary Elections in Syria will be held on April 23. The upcoming elections will be the second since the armed conflict in Syria erupted in 2011. The latest Parliamentary Elections were held in Syria in May, 2012, when 51% of the citizens eligible to vote participated in the elections.