Մահացել է ԱՄՆ նախկին առաջին տիկին Նենսի Ռեյգանը
ԱՄՆ նախկին առաջին տիկին Նենսի Ռեյգանը 94 տարեկանում մահացել է սրտային անբավարարությունից: Այս մասին հայտնում են Բի-Բի-Սի-ն:
Նրան համարում էին ԱՄՆ պատմության մեջ Սպիտակ տան ամենաազդեցիկ տիրուհիներից մեկը: Նրա ամուսին Ռոնալդ Ռեյգանը ԱՄՆ նախագահ է եղել 1981-89 թվականներին: Նրանց՝ 52 տարի տևած ամուսնությունն անվանում էին ԱՄՆ նախագահական կառավարման պատմության մեջ ամենահզոր սիրավեպը:
Մինչև ամուսնուն հանդիպելը Նենսին կինոդերասանուհի է եղել: 1952-ին նա ամուսնացել է այդ ժամանակ Դերասանների ամերիկյան գիլդիայի ղեկավար Ռոնալդ Ռեյգանի հետ: Հոլիվուդում վերջինիս կարիերայի, հետո նրա քաղաքական գործունեության ժամանակ Նենսին պաշտպանել է ամուսնուն տարբեր հարձակումներից: Ռոնալդ Ռեյգանը մահացել է 2004-ին Ալցհեյմերի հիվանդությունից:

Society 10:13 07/03/2016 World
Her 52-year marriage to Ronald Reagan was once described as the US presidency's greatest love affair. From 1981-89, during Reagan’s presidency, she was one of the most influential first ladies in US history.
US President Barack Obama said Mrs. Reagan "redefined the role" of First Lady.
The report said that like Ronald, Nancy was a former Hollywood performer. She was an actress during the 1940s and 1950s and married Reagan, a then prominent film actor, in 1952.
She served as first lady of California during her husband's stint as California governor from 1967 to 1975 before moving into the White House after his decisive victory over Democratic President Jimmy Carter in 1980.