Հասարակություն 10:12 10/03/2016 Արցախ
Մարտի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 850 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«Հրաժարվելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից առաջ քաշված վստահության ներդրման միջոցառումներից, ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է միտումնավոր սրել իրադրությունն առաջնային գծում, այլև ապատեղեկատվություն է տարածում, թե իբր հայկական ուժերը կրակ են բացում խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ և նույնիսկ «վտանգ են տեսնում ոչխարների հոտի մեջ»:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ հարգանքով է վերաբերվում Ադրբեջանի խաղաղ բնակչությանը, որը շուրջ 20 տարի ստիպված է իր ուսերի վրա կրել Ալիևների ռեժիմի ծանր բեռը: Իսկ ինչ վերաբերում է ոչխարների հոտին, ապա սա առաջին դեպքը չէ, երբ հակառակորդ երկիրն իր զինվորներին ոչխարների հետ է համեմատում, ինչի վերաբերյալ համացանցում կան համապատասխան ձայնագրություններ»,- նշված է ԼՂՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Society 10:43 10/03/2016 Armenia
On the night of March 8 – March 9 Azerbaijani forces fired over 850 shots using weapons of different calibers on the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, Press Service of the NKR Defense Army reports.
The Defense Army’s frontline units control the situation on the frontline and confidently perform their combat duties, according to the information.
“Rejecting the confidence building measures proposed by the OSCE Minsk Group Co-chairs, the Azerbaijani side not only continues to deliberately strain the situation on the frontline, but also spreads disinformation that the Armenian forces had allegedly targeted civilian population, seeing even a threat in “sheep herd”,” the report says.
NKR Defense Ministry states it respects the Azerbaijani civilian population which has to carry the burden of the Aliyev regime. “As to the sheep herd, it is not the first time, when the adversary compares its soldiers with sheep herd,  as corresponding records prove in  the internet,” the statement says.