Օրվա մամուլ 09:28 12/03/2016 Հայաստան
Արթուր Բաղդասարյանը Սերժ Սարգսյանին առաջարկել է իրեն դիտարկել նախագահի հավանական թեկնածուների շարքում. ՀԺ
Նախկին ՕԵԿ նախագահ, նախկին ԱԽՔ,  ներկայում նորաստեղծ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ  Արթուր Բաղդասարյանը Սերժ Սարգսյանին առաջարկել է  իրեն դիտարկել 2018-ի ՀՀ նախագահի  հավանական թեկնածուների շարքում։  Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Այդ պաշտոնին նաև հավակնում է ՍԴ նախագահ  Գագիկ Հարությունյանը, որը 2018-ին թոշակի անցնելու պատճառով  թողնելու է ՍԴ նախագահի աթոռը։  Արթուր Բաղդասարյանը, սակայն, գտնում է, որ իր շանսերն ավելի մեծ են, որովհետև երիտասարդ է։ Սերժ Սարգսյանն, ինչպես հայտնի է,  վերջին շրջանում առավելությունը տալիս է  երիտասարդությանը։... Ճիշտ է, քաղաքական այլ պաշտոնների դեպքում Բաղդասարյանին դժվար է երիտասարդ համարել,  բայց «Անգլիական թագուհու» դերի համար նա բավական թարմ է»։
Թերթի տեղեկություններով,  Բաղդասարյանը խոստացել է Սարգսյանին, որ ոչ մինչ 2017-ը, ոչ դրանից հետո  իր ղեկավարած կուսակցությունն անակնկալներ չի մատուցի։  «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության  լրատվական մասի ղեկավար Է.  Առաքելյանը երեկ այս առիթով  «ՀԺ»-ի հետ զրույցում  պնդել է, որ  Ա. Բաղդասարյան-Ս. Սարգսյան հանդիպում առհասարակ չի եղել։

Пресса дня 11:23 12/03/2016 Армения
Бывший председатель партии «Оринац еркир», экс-секретарь Совета национальной безопасности, ныне председатель партии «Армянское возрождение» Артур Багдасарян предложил Сержу Саргсяну рассматривать его в числе возможных кандидатов на пост президента в 2018 году. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
«На этот пост претендует также председатель Конституционного суда РА Гагик Арутюнян, который в 2018 году покинет эту должность из-за выхода на пенсию. Артур Багдасарян, однако, считает, что у него больше шансов, поскольку он молод. Как известно, в последнее время Серж Саргсян отдает предпочтение молодым. Хотя в случае других политических должностей, считать Багдасаряна молодым, конечно, сложно, но для "роли английской королевы" он довольно свеж», - отмечает газета.
По сведениям издания, Багдасарян обещал Саргсяну, что ни до 2017 года, ни после этого возглавляемая им партия не будет преподносить сюрпризов. Пресс-секретарь партии «Армянское возрождение» Э.Аракелян заявил в этой связи корреспонденту газеты, что встречи Артур Багдасарян – Серж Саргсян не было вообще.