Քաղաքական 17:11 15/03/2016 Հայաստան
Հայաստանի և Հունաստանի արտգործնախարարները քննարկել են հայ-հունական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքները
ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Աթենքում գտնվող արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր հանդիպել է Հունաստանի ԱԳ նախարար Նիկոս Կոցիասին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Հայաստանի և Հունաստանի արտգործնախարարները կարևորել են երկու բարեկամ ժողովուրդների և պետությունների միջև բարձր մակարդակով քաղաքական երկխոսությունը, բարձրաստիճան փոխայցելությունները։
Զրուցակիցները քննարկել են միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության, երկու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև համագործակցության սերտացման, միջգերատեսչական խորհրդատվությունների ակտիվացման հարցեր։
Նախարարներ Նալբանդյանն ու Կոցիասը անդրադարձել են անցյալ շաբաթ Աթենքում կայացած հայ-հունական միջկառավարական հանձնաժողովի 5-րդ նիստի արդյունքներին։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստան - Եվրոպական միություն հարաբերությունների, այդ շրջանակում ընթացող համագործակցության շուրջ։

Политика 18:30 15/03/2016 В мире
Находящийся в Афинах в составе возглавляемой президентом Армении Сержем Саргсяном делегации министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сегодня встретился с главой МИД Греции Никосом Котзиасом.
Как передает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, главы МИД Армении и Греции отметили важность политического диалога  и взаимных визитов на высоком уровне
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся взаимодействия в рамках международных организаций, укрепления сотрудничества между двумя внешнеполитическими ведомствами, активизации межведомственных консультаций.
Министры коснулись итогов состоявшегося на минувшей неделе в Афинах 5-го заседания армяно-греческой межправительственной комиссии.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями об отношениях Армении с ЕС, были затронуты актуальные региональные и международные проблемы.