Քաղաքական 19:56 22/03/2016
Իշխող կուսակցությունը բազմիցս հայտարարել է, որ պատրաստ է հնարավորություն ընձեռել վստահված անձերին ծանոթանալ ընտրություններին մասնակցած անձանց ստորագրած ցուցակների հետ: Այդ մասին այսօր ԱԺ-ում Ընտրական օրենսգրքի նախագծի վերաբերյալ խորհրդարանական լսումների ժամանակ հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Այնուհետև շարունակեց. «Հիմա եթե այս կամ այն ընդդիմադիր ուժը չունի այնքան վստահված անձ, որին վստահում է, դրանում ոչ Հանրապետականն է մեղավոր, ոչ Դավիթ Հարությունյանը, ոչ Հովհաննես Սահակյանը:
Մեղավորը դուք եք, որ չունեք համապատասխան քանակությամբ վստահված անձ, որոնց կվստահեք: Բա որ դուք ձեր վստահված անձանց չեք վստահում, էս ի՞նչ քաղաքական ախորժակով եք մտնում ընտրությունների: 7 հոգով 70 հոգանոց ախորժակ ունեք, չի կարելի»:

Политика 20:55 22/03/2016 Армения
Правящая Республиканская партия Армении (РПА) неоднократно заявляла о готовности соответствующих структур предоставлять доверенным лицам в ходе избирательных процессов возможность ознакомиться с подписанными списками избирателей. Об этом заявил сегодня вице-спикер Национального Собрания РА Эдуард Шармазанов во время парламентских слушаний по проекту нового Избирательного кодекса РА.
При этом Э. Шармазанов отметил: «В том, что у тех или иных оппозиционных сил нет лиц, которым они могут доверять, ни РПА, ни министр-руководитель Аппарата правительства Армении Давид Арутюнян, ни председатель Постоянной комиссии НС РА по государственно-правовым вопросам Ованнес Саакян не виноваты».
«В том, что у вас нет достаточного количества доверенных лиц, на которых вы бы могли положиться, виноваты только вы. Если вы сами не доверяете им, то с каким политическим аппетитом вы собираетесь участвовать в парламентских выборах 2017 года? Всего 7 человек, а аппетит, как у всех 70. Так нельзя» – подчеркнул  вице-спикер НС РА.