Քաղաքական 18:34 24/03/2016 Հայաստան
Արտգործնախարարությունը կշարունակի ամենայն աջակցություն ցուցաբերել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աշխատանքներին: Այս մասին նշել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն՝ ընդունելով ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Արգո Ավակովին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարը հավաստիացրել է, որ կներդնի առավելագույն ջանքերը՝ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի արդյունավետությունը պահպանելու և բարձրացնելու, ՀՀ իշխանությունների և քաղաքացիական հասարակության հետ հաստատված փոխգործակցությունն ամրապնդելու համար:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են, որ ԵԱՀԿ-Հայաստան հարաբերությունները միշտ աչքի են ընկել բազմաբովանդակությամբ և իրենց մեջ ներառում են ՀՀ ակտիվ ներգրավվածությունը ԵԱՀԿ գործունեության բոլոր երեք հարթություններում: Էդվարդ Նալբանդյանը կարևորեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի գործունեությունը` նշելով, որ այն տարածաշրջանում միակ ամբողջ ծավալով գործող ԵԱՀԿ ներկայացուցչությունն է:
Էդվարդ Նալբանդյանը և Արգո Ավակովը քննարկել են Հայաստանում ընթացող բարեփոխումների գործընթացը, ԵԱՀԿ գրասենյակի օժանդակությամբ իրականացվող ծրագրերը:

Politics 09:59 25/03/2016
Armenian Foreign Ministry will continue its efforts to support the activities of the OSCE Office in Yerevan, Foreign Minister Edward Nalbandyan said on March 24 while receiving the newly appointed Head of the OSCE Office in Yerevan Argo Avakov.
As the Press department of the RA Foreign Ministry reports, the new Ambassador assured he would exert every effort to raise the efficiency of the programs implemented in Armenia, as well as to strengthen the established collaboration between the Armenian government and civil society.
Edward Nalbandyan attached importance to the activity of the OSCE Office in Yerevan pointing out that it is only office in the region, which carries out full-range activities.
Avakov, Nalbandyan then touched upon the reforms underway in Armenia and the programs supported by the OSCE Office.