Հասարակություն 11:50 29/03/2016 Աշխարհում
Բանակցությունների արդյունքում՝ առևանգված օդանավից բաց են թողնվել բոլոր եգիպտացի ուղևորները: Այս մասին Թվիթերի իր պաշտոնական միկրոբլոգում հայտնում է EgyptAir  ընկերությունը:
Ինչպես հաղորդվում է,  այս պահին առևանգված օդանավում շարունակում են մնալ միայն անձնակազմի անդամները և չորս օտարերկրացիներ, որոնք ավելի վաղ հաղորդված տեղեկությունների համաձայն, ԱՄՆ-ի և Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիներ են:
EgyptAir-ին պատկանող և Ալեքսանդրիա-Կահիրե թռիչքն իրականացնող ինքնաթիռում, ըստ պաշտոնական տեղեկությունների, եղել է 81 ուղևոր և անձնակազմի 7 անդամ: Առևանգվելուց հետո ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Կիպրոսի Լառնակա քաղաքի օդանավակայանում, որտեղ էլ գտնվում է մինչ այս պահը:
Նշվում է, որ առևանգիչը բանակցությունների ժամանակ պահանջել է օդանավակայանի տարածքից հեռացնել ոստիկանական ուժերը:

Society 13:03 29/03/2016 World
Most of the passengers on board a hijacked Egyptian airliner have been freed, BBC reports referring to the airline report.
Earlier, Egyptair domestic flight Flight MS181 from Alexandria to Cairo was hijacked on Tuesday and landed in Cyprus. The Cyprus Broadcasting Corporation reported that 55 passengers were on board and a crew of seven. The hijacking occurred in Cyprus's flight information region and the airliner was diverted to Larnaca.
The jet was taken over after a passenger said he was wearing an explosives belt. EgyptAir said. Negotiations at Larnaca airport had resulted in the release of all those on board, apart from the crew and four foreign passengers. Reports say the lone hijacker wants to talk to his estranged Cypriot wife.