Մշակույթ 18:09 29/03/2016 Հայաստան
Աշխարհահռչակ դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովը և նրա ղեկավարած «Մոսկվայի վիրտուոզներ» նվագախումբն  երկու համերգով հանդես են գալու Հայաստանում: Համերգները կայանալու են ապրիլի 28-ին և 29-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Համերգների մասին տեղեկացնող ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է ծրագիրը. երկու համերգին հանդես են գալու տարբեր ծրագրերով:
Առաջին համերգի ծրագրում ընդգրկված են Վ.Ա. Մոցարտի և Դ.Դ. Շոստակովիչի ստեղծագործություններից, իսկ երկրորդ՝ Լ. Բոկերինիի, Պ.Ի. Չայկովսկու, Ջ. Ռոսինիի և Ա. Պիացոլլայի ստեղծագործություններից: Տոմսերի արժեքը, անկախ ծրագրերից,  2 օրերի համար նույնն են՝ 3.000-50.000 դրամ:
Նշենք, որ ռուս դիրիժոր, ջութակահար, «Մոսկվայի վիրտուոզներ» նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար Վլդիմիր Սպիվակովը Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոցի շքանշանակիր է (1999 թվական):  Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոցի շքանշանը շնորհվում է Հայաստանի Հանրապետության գիտության, գյուտարարության, կրթության, առողջապահության, մշակույթի, հասարակական գործունեության ասպարեզներում ձեռք բերած ակնառու նվաճումների, ինչպես նաև օտարերկրյա պետությունների հետ գիտատեխնիկական, տնտեսական ու մշակութային համագործակցության զարգացմանը նպաստող գործունեության համար:

Culture 09:41 30/03/2016 Armenia
World famous conductor Vladimir Spivakov and Moscow Virtuosi chamber orchestra will have two concerts in Armenia on April 28 and 29 at Aram Khachaturian Grand Concert Hall. The program of the concerts can be found in a Facebook post.
First concert will feature works of Wolfgang Amadeus Mozart, Dmitri Shostakovich, and the second one, Luigi Boccherini, Pyotr Ilyich Tchaikovsky, Gioachino Rossini and Angelo Poliziano. Regardless of the programme, ticket prices will be 3000-50000 AMD.
It should be noted that Russian conductor, violinist, Moscow Virtuosi chamber orchestra Artistic Director Vladimir Spivakov received a St. Mesrop Mashtots Medal in 1999. St. Mesrop Mashtots Medal is awarded for significant achievements in economic development of the Republic of Armenia, natural and social sciences, inventions, culture, education, healthcare, and public service, as well as for activities promoting scientific, technological, economic and cultural cooperation with foreign countries.