Հասարակություն 11:09 29/03/2016 Հայաստան
Այս գիշեր հանրապետության մի շարք շրջաններում տեղացել է առատ ձյուն, առավոտյան ժամը 07:00 դրությամբ Ջերմուկում ձյան ծածկի բարձրությունը կազմում է 47սմ, Սևանում 16սմ, Տաշիրում և Գյումրիում 13սմ, Հրազդանում և Ապարանում 15սմ, Ֆանտանում 10սմ, Արթիկում 9սմ:
Բագրատաշենում, Տաշիրում, Ապարանում, Ֆանտանում, Կապանում և Գորիսում գիշերը թափվել է ամսական նորմայի 60-90%-ի չափ տեղումներ: Նման տվյալներ իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերերութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Նրա ներկայացմամբ, կեսօրից հետո ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը և տեղումները հանրապետության տարածքում աստիճանաբար կդադարեն, մարտի 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 31-ին կեսօրից հետո թույլ տեղումներ կլինեն Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում, ապրիլի 1-2-ին կրկին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
«Քանի որ առաջիկա օրերին հանրապետության տարածքը գտնվելու է հյուսիսային սառը օդային հոսանքների ազդեցության գոտում եղանակի տաքացում չի կանխատեսվում, օդի ջերմաստիճանը Արարատյան դաշտում և Երևանում գիշերը կտատանվի +1...+2, ցերեկը +11...+13 աստիճանի սահմաններում»,-նշել է նա:

Общество 13:23 29/03/2016 Армения
Этой ночью в ряде областей Армении выпал обильный снег: по состоянию на 07:00 по ереванскому времени, в Джермуке высота снежного покрова составила 47 см, в Севане –16 см, в Ташире и Гюмри – 13 см, Раздане и Апаране – 15 см, Фантане – 10 см, Артике – 9 см. Об этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook замначальника отдела метеорологических прогнозов «Армгосгидромета» МЧС РА Гагик Суренян.
По его словам, в Баграташене, Ташире, Апаране, Фантане, Капане и Горисе за ночь выпало 60-90% месячной нормы осадков.
Суренян отметил, что после полудня циклон ослабнет и осадки на территории республики постепенно прекратятся, 30 марта и 1-2 апреля прогнозируется погода без осадков, а 31 марта после полудня ожидаются слабые осадки в Лорийской, Тавушской, Сюникской областях и Арцахе.
«Поскольку в ближайшие дни территория республики будет находиться в зоне воздействия потоков холодного воздуха с севера, потепления не ожидается, температура воздуха в Араратской долине и в Ереване составит днем +11...+13 градусов, а ночью –  +1...+2 градуса», – представил прогнозы синоптиков Суренян.