Հասարակություն 09:52 31/03/2016 Արցախ
Մարտի 30-ին և լույս 31-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ), արևելյան ուղղությամբ՝ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (10 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Azerbaijani forces used mortars, grenade launchers on the Line of Contact
On the night of March 30-31 Azerbaijani forces fired over 800 shots using weapons of different calibers on the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, NKR Defense Army reports in a released statement.
According to the information, Azerbaijani forces fired 10 projectiles from AGS-17 grenade launchers in the eastern direction of the Line of Contact as well as 60 mm mortars (5 shells).
NKR Defense Army frontline unites primarily refrained from response actions and continued carrying out their combat duties, reads the statement.