Օրվա մամուլ 09:40 01/04/2016 Հայաստան
«Հրապարակ»-ում կարդում ենք. «Երեկ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ մի քանի փոխմարզպետներ են ազատվել աշխատանքից, մի քանիսն էլ նշանակվել են: Այս փոփոխությունները ևս կարելի է ՀՀԿ-ՀՅԴ քաղաքական համագործակցության շրջանակներում դիտարկել: Դեռևս բանակցությունների ժամանակ հայտնել էինք, որ պաշտոնների տրամադրումը լինելու է փուլ առ փուլ, սկզբում հանձնելու են խոշոր պաշտոնները` նախարարներ, մարզպետներ, այնուհետև անցնելու են մյուսներին` փոխնախարարներ, փոխմարզպետներ»:
«Եվ, ահա, երեկ 4 փոխմարզպետ է նշանակվել, 3-ը՝ ազատվել: Գեղարքունիքի մարզպետի տեղակալ նշանակված Արտաշես Նիկոյանը 2012թ. ԱԺ ընտրություններին առաջադրվել էր թիվ 22 ընտրատարածքում` ՀՀԿ-ական Մանվել Բադեյանի դեմ: Արմավիրի, Արարատի, Տավուշի մարզպետների տեղակալներ նշանակված Գագիկ Գաբրիելյանը, Հայրապետ Բաբայանը, Վարդան Ալեքսանյանը ևս ՀՅԴ անդամներ են, մարզային կառույցների ղեկավար անձնակազմից»,-հավելել է թերթը:

Пресса дня 10:53 01/04/2016 Армения
Премьер-министр Армении Овик Абраамян накануне освободил от должности нескольких заместителей губернаторов, назначив на их места новых людей. Эти изменения можно рассматривать в контексте сотрудничества между Республиканской партией Армении и АРФ «Дашнакцутюн», пишет газета «Грапарак».
«Еще во время переговоров мы сообщали о том, что предоставление должностей будет происходить поэтапно, вначале передадут крупные посты – министров, губернаторов, затем перейдут к другим – заместителям министров и губернаторов», - отмечает издание.
«И вот накануне были назначены 4 заместителя губернатора, освобождены – три. Назначенный заместителем губернатора Гегаркуника Арташес Никоян на парламентских выборах 2012г. выдвинул свою кандидатуру на избирательном участке №22 – против  депутата от РПА Манвела Бадеяна. Назначенные заместителями губернаторов Армавира, Арарата, Тавуша – Гагик Габриелян, Айрапет Бабаян, Вардан Алексанян – также являются членами АРФД, из руководящего состава областных структур», - пишет газета.