Հասարակություն 16:52 01/04/2016 Արցախ
Ապրիլի 1-ին՝ ժամը 12:20-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1996թ. ծնված Վլադիմիր Աշոտի Մելքոնյանը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Վ. Մելքոնյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-ասված է հաղորդագրությունում :

Вследствие стрельбы ВС Азербайджана погиб военнослужащий АО НКР Владимир Мелконян
Сегодня, 1 апреля, около 12:20 по ереванскому времени, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северном направлении линии соприкосновения, вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Владимир Ашотович Мелконян, 1996 г.р.. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.