Քաղաքական 14:06 03/04/2016
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը տակավին մնում է լարված: Այս մասին հայտարարում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Առավել ուժգին բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հյուսիսարևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները Թալիշի ուղղությամբ հակառակորդին հասցնում են կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ: Հաստատված տվյալներով այս հատվածում ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 3 տանկ: Հիշեցնենք, որ ևս 2 տանկ և 1 ՀՄՄ հակառակորդն այսօր կորցրել է հարավարևելյան ուղղությամբ: Ընդհանուր առմամբ երեկ և այսօր՝ ադրբեջանական բանակը կորցրել է 14 տանկ և 5-ից ավելի այլ զրահատեխնիկա, այդ թվում՝ հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ): Ղարաբաղյան բանակը տվել է 1 տանկի կորուստ:
Մարտագծի հարավարևելյան ուղղությամբ ևս ընթանում են դիրքային թեժ մարտեր:
Հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդն իր անզորությունը փորձում է պարտակել խաղաղ բնակիչների, մասնավորապես Մարտակերտ քաղաքի վրա ՄՄ-21 ("Գրադ") հրթիռահրետանային կայանքից և 152 միլիմետրանոց հրետանային միջոցներից իրականացվող արկակոծումներով:

Политика 15:10 03/04/2016 НКР
По всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ситуация все еще остается напряженной. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Наиболее сильные столкновения происходят в северо-восточном и юго-восточном направлениях передовой. Подразделения Армии обороны в талышском направлении причиняют противнику большие потери в живой силе и военной технике.
По уточненным данным, на данном участке азербайджанские ВС потеряли 3 танка. Напомним, что еще 2 танка и 1 БМП противник сегодня потерял в юго-восточном направлении. В целом, накануне, 2 апреля, и сегодня азербайджанская армия потеряла 14 танков и свыше 5 единиц другой бронетехники, в том числе БМП. Карабахская армия потеряла 1 танк.
В юго-восточном направлении также идут интенсивные позиционные бои. На линии соприкосновения войск противник пытается скрыть свою беспомощность артобстрелами мирного населения и в частности города Мартакерт из ракетно-артиллерийской установки БМ-21 «Град» и 152-миллиметровых артиллерийских средств.