Քաղաքական 10:58 07/04/2016 Արցախ
Ապրիլի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշի) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական գործողություն: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով թշնամական խմբի առաջխաղացումը` անցել են կազմակերպված պաշտպանության: Ծավալված մերձամարտի արդյունքում, հակառակորդը մարտադաշտում թողնելով Ադրբեջանի ԶՈւ կապիտան, Նավթալան քաղաքի բնակիչ, 1979թ. ծնված Վագիֆ Դիլգամ օղլու Բայրամովի դիակը` հետ է շպրտվել:
«Կատարվածը հերթական անգամ փաստում է, որ ադրբեջանական կողմը ոչ միայն չի հարգում նախօրյակին ձեռքբերված կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը, այլև սադրիչ քայլերով փորձում է նպատակաուղղված կերպով ապակայունացնել առանց այն էլ պայթունավտանգ իրավիճակը»,- նշված է ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Политика 11:50 07/04/2016 НКР
В ночь с 6 на 7 апреля в северо-восточном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск (Талыш) ВС Азербайджана предприняли диверсионно-разведывательное действие. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения азербайджанской диверсионной группы, перейдя к организованной обороне.
В результате завязавшегося ближнего боя противник был отброшен, оставив на поле боя тело капитана ВС Азербайджана, жителя города Нафталан Вагифа Дильгама оглу Байрамова 1979 года рождения.
«Произошедшее в очередной раз констатирует, что азербайджанская сторона не только не уважает достигнутую ранее договоренность о прекращении огня, но и своими провокационными действиями пытается целенаправленным образом дестабилизировать и без того взрывоопасную ситуацию», – говорится в сообщении.