Քաղաքական 00:30 07/04/2016 Արցախ
Հակառակորդը շարունակում է խախտել կրակի դարարեցման մասին պայմանավորվածությունը,-հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ապրիլի 6-ին՝ ժամը 18:30-ին,  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշի) ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետում հակառակորդի ականանետային կրակից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1974թ. ծնված Արմեն Կառլենի Գասպարյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Ա. Գասպարյանի ընտանիքի անդամներին և հարազատներին:

Политика 01:23 07/04/2016 НКР
ВС Азербайджана продолжают нарушать договоренность о прекращении огня, погиб военнослужащий Армии обороны НКР
ВС Азербайджана продолжают нарушать договоренность о прекращении огня, и вечером 6 апреля, в 18:30 по ереванскому времени, на одном из боевых постов, дислоцированных в северо-восточном направлении (Талыш) линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил, от минометного обстрела противника смертельное ранение получил военнослужащий-контрактник Армии обороны НКР Армен Карленович Гаспарян, 1974г.р.
Как передает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики, для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
«Минобороны НКР разделяет тяжкую скорбь утраты и выражает поддержку семье и близким А. Гаспаряна», – отмечается в сообщении.