Քաղաքական 17:33 09/04/2016 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում բարեգործական մի շարք ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ապրիլի 1-4-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողությունների հետևանքով Արցախի հանրապետության մի շարք բնակավայրերում ստեղծված իրավիճակին:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է բարերարների դերը տուժած քաղաքացիներին օգնություն ցուցաբերելու գործում՝ նշելով, որ նրանց ներդրումը մեծապես կնպաստի նախատեսված աշխատանքների հաջող իրականացմանը:

18:07 09/04/2016 NKR
According to the information, Issues related to the implementation of a range of charity projects in Artsakh were on the discussion agenda.  Special attention was paid to the current situation in some settlements of the Artsakh Republic in connection with the large-scale combat operations launched by Azerbaijan from 1 to 4 April.
President Sahakyan acknowledged the role of philanthropists in rendering support to the sufferers, noting that their contribution would substantially foster successful implementation of the scheduled activities, reads the statement.