Քաղաքական 00:14 15/04/2016
«Ոչ մի ռազմավարական դիրք հակառակորդին հանձնված չէ: Այդ 400-500 մետր շարժը, որի մի մասն իրենց կողմից է եղել, մյուս մասը՝ մեր, չպահվող, մեզ համար էական նշանակություն չունեցող դիրքեր են, պարզապես մանևրելու համար են: Դիրքերի մեծ մասը մեր առաջին գծում կանգնած զինծառայողների խելացի հակահարվածների շնորհիվ վերականգնվել են»,-«Հանրային հեռուստաընկերության» եթերում հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նախարարը նշեց, որ մարտական գործողությունները ցույց տվեցին, որ մեր բանակում կառավարման շղթան բարձր մակարդակի վրա է գտնում: Ըստ նախարարի, այդ հարցում իրենց մեծ ներդրումն ունեն ինչպես պրոֆեսիոնալ հրամանատարները, այնպես էլ համարձակ զինվորները, որոնք միշտ պատրաստակամ կանգնած են սպայական անձնակազմի կողքին:

Politics 01:57 15/04/2016 Armenia
“No strategic position has been surrendered to Azerbaijan. We are talking about of movement of 400-500 meters both from our and their side, and those are positions of no significance to us being used solely for the purpose of maneuvering,” Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said during an interview to Public TV Channel of Armenia.
The minister noted that military operations showed that management chain in our army is at a high level. According to Ohanyan, that is due to the professional commanders and bold soldiers who firmly stood by officer personnel.